Najkrajšie Miesta Na Svete

10 vecí, ktoré by každý turista mal vedieť o Londýne

Dobre si tieto tipy prečítajte, môžu vám vážne ušetriť čas a peniaze!

1. Stiahnite si aplikáciu City Mapper do telefónu

Ak ste turistom, bude sa vám z londýnskeho cestovného poriadku točiť hlava. Ak vám nestačilo metro zvané “tube”, tak cestu autobusom si určite vychutnáte. Táto šikovná malá appka používa GPS, aby vás s ľahkosťou dostala z bodu A do bodu B. Pritom ponúka cestu autobusom, metrom, taxíkom alebo peso. Tiež vám povie, koľko bude cesta trvať a aj stáť.

2. Štvrtky sú nové piatky

Londýnčania pracujú už od začiatku týždňa veľmi ťažko. Takže nie je prekvapením, že vo štvrtok už sú pripravení vypustiť trochu pary. Štvrtkové noci sú jednými z najlepších nocí v týždni, keďže väčšina barov, reštaurácií a krčiem je naplnených miestnymi obyvateľmi a úžasnou atmosférou.

3. Kúpte si vstupenky do divadla v deň predstavenia

Skvelá správa pre všetkých spontánnych ľudí. Ak chcete vidieť West End predstavenie, ale neviete aké, skúste si kúpiť vstupenku v deň predstavenia. Mnoho registrovaných predajní lístkov sa nachádza v okolí Soho a Piccadilly Circus, ktoré ponúkajú vysoko zľavnené vstupenky na všetky top predstavenia. Často vo výške až 50% z ceny.

4. Dajte si pozor na otravný 12,5% servisný poplatok

Väčšina reštaurácií v Londýne pýta servisný poplatok za služby vo výške 12,5% pri konečnom vyúčtovaní. Ak máte menší rozpočet, berte týchto 12,5% do úvahy ešte pred objednávaním vášho jedla.

5. Alternatívy k Oxford Street

Shopaholics, nakupovanie v obchodoch na Oxford Street je peklo, a to najmä v sobotu. Je to známa pre svoje módne obchody, ale existuje mnoho ďalších úžasných nákupných ulíc v Londýne, ktoré vám ponúkajú presne rovnaké obchody, ale bez šialených davov. Zamierte do Covent Garden, The Kings Road, Regent Street alebo do nákupného centra Westfield.

6. Vyhnite sa kinám na Leicester Square

Áno, tieto kina boli preslávené filmovými premiérami, a je šanca, že práve na vašom sedadle sedela významná hollywoodska osobnosť. Ale uznajte, že kino je kino a film si môžete pozrieť aj niekde inde, bez extra prirážky za slávnych návštevníkov.

7. Choďte autobusom

Denné svetlo, telefónny signál a (často) aj miesto na sedenie tu je štandardom, čo sa nedá povedať o metre. Nech ste kdekoľvek v Londýne, máte skoro zaručené, že 5 minút chôdze od vás bude autobusová zástavka. Autobus je tiež oveľa lacnejší ako metro a mnohé jazdia až 24 hodín denne.

8. Spýtajte sa miestnych obyvateľov, aby vám odporučili reštauráciu

Hrajte na istotu a získajte odporúčanie buď z internetu, vašej hotelovej recepcii, alebo miestneho priateľa! Tiež sa uistite, že ochutnáte výbornú medzinárodnú kuchyňu ktorou je Londýn preslávený, či už je to sushi alebo libanonskej jedlo.

9. Naplánujte si trasu

Ak ste to predtým nevedeli, Londýn je obrovský. Takže keď príde na jeden deň (alebo noc), vyberte si najlogickejšiu a najkratšiu cestu. Väčšina hlavných pamiatok sa nachádza v centre, ale nie sú všetky dostupné hneď po pár zastávkach metra. Čas v Londýne je drahý, takže ho zbytočne nestrácajte cestovaním.

10. Pozor na noci v Soho

Môžete mať skvelý večer v Soho, ale pozor, 95% ľudí, s ktorými sa stretnete sú tiež turisti. Nápoje sú tu tiež extrémne drahé.

Next Post

Previous Post

© 2019 ORAWA – Cestovné blog