Najkrajšie Miesta Na Svete

20 tipov ako prežiť v Moskve

Všetko by bolo tak jednoduché a úžasne pohodlné, ak by sa všetci mohli chovať tak, ako vo svojej vlastnej krajine. Ale nebolo by to potom až príliš nudné? Cesta je vždy dobrodružstvo. A my sme sa tentokrát rozhodli ísť do Moskvy.

Čomu sa teda najlepšie vyhnúť počas vášho pobytu v tomto meste?

1. Nejazdite autom. Obrie dopravné zápchy vás zablokujú na niekoľko hodín. Radšej vezmite metro, ktorým sa dostanete všade za veľmi krátku dobu.

2. Nepite vodku s miestnymi ľuďmi. A dupľom nie kvôli nejakej stávke. Ľahko môžete prísť aj o život.

3. Len si nemyslite, že všetci Rusi masovo konzumujú alkohol. Zamyslite sa občas aj nad ruskou inteligenciou alebo architektúrou.

4. Nezamieňajte peniaze na ulici alebo v súkromných zmenárňach. Podvodníci vás určite obalamutia vysokými výmennými kurzmi.

5. Neberte si taxík z letiska – zaplatíte trojnásobok normálnej taxy. Zo všetkých letísk teraz jazdia expresné vlaky.

6. Nekupujte si len taký hocijaký domáci alkohol z vidieku. Nie všetky babušky ho vedia správne vypáliť a vyprodukovať.

7. Nebuďte nikdy hlučný v kostole. Pri bohoslužbe človek musí mlčať. Muži by si mali dať dole čiapky, zatiaľ čo ženy by práveže mali nosiť šatky.

8. Nestraťte migračné karty, ktoré ste obdŕžali pri vstupe. V opačnom prípade budete mať problémy s políciou. V hotely musíte nutne požiadať o prihlásenie.

9. Nemyslite si, že musíte zostať sedieť na hoteli, a že si z vás na ulici budú robiť ľudia srandu, alebo že budete unesení. Choďte medzi ľudí, porozprávajte sa s nimi a uzavrite nové známosti…nie je to až tak hrozné v Rusku. Ale aj tak si dávajte na seba pre istotu pozor.

10. Nechoďte bez torty alebo kvetov na návštevu. Hosť nikdy nepríde s prázdnymi rukami.

11. Nemyslite si, že keď človek mlčí, nie je rozpoznaný ako cudzinec. Svojim výzorom a odlišným odevom alebo západnými značkami vás ľudia ľahko odhalia.

12. Nekupujte vstupenky do divadla na ulici. Určite sa radšej prejdite k pokladni v budove divadla. Istota je istota.

13. Verejne nikdy nesmrkajte nahlas. Vyhnite sa akýmkoľvek hlasným, prírodným zvukom na verejnosti, najmä vo verejných dopravných prostriedkoch.

14. Nikdy nepríďte na rande bez kvetov. Najobľúbenejšie sú ruže. Je tu iba jeden malý problém: Kvety sú naozaj drahé.

15. Snažte sa neochorieť počas vášho pobytu. Nie, že by v Rusku neexistovali dobrí lekári. Čo však urobíte, ak doktorovi nemôžete vysvetliť, čo vám chýba?

16. Len si neoblečte žiadne biele topánky. Nikdy ich už poriadne nevyčistíte.

17. Nenechávajte svoje osobné veci bez dozoru. To platí všade, najmä na cestách, v dopravných prostriedkoch alebo v reštauráciách.

18. Nemali by ste opitý zaspať v metre. Preveziete sa tak niekedy až na druhý koniec mesta a cesta späť je potom veľmi komplikovaná. Ak si chcete vziať taxík, radšej si ho zavolajte. Vyjde vás to lacnejšie. Nikdy nevyužite žiadne súkromné príležitosti zviesť sa.

19. Jednoducho nekupujte suveníry na letisku alebo na Arbatovej ulici. Je to príliš drahé.

20. Nejedzte ruský fast food. Aj keď existujú aj niektoré príjemné výnimky, poväčšine sa určite budete vedieť lepšie najesť v hociktorom miestnom hostinci s domácou stravou.

Next Post

Previous Post

© 2019 ORAWA – Cestovné blog