Najkrajšie Miesta Na Svete

Krásy Peru

Lima

Mesto bolo založené v roku 1535 a v centre sa nachádzajú budovy so zachovalou koloniálnou architektúrou, stopy histórie a tradície v neustále rastúcom a modernom meste. Cez den môžete objavovať historické centrum so svojimi starými budovami, kláštormi, kostolmi, stopami pôvodných obyvateľov… a potom počas nočného života modernú Limu. Určite by ste mali navštíviť katedrálu zo 16. storočia v Plaza Mayor. Kláštor Santo Domingo je najstarší v Lime. Kostol San Francisco je jednou z najvýznamnejších historických zachovalých koloniálnych budov hispánskej Ameriky. Bola postavená v roku 1542-1674. Pod budovou sa nachádzajú podzemné chodby a katakomby, ktoré slúžili v koloniálnych časoch ako hrobky.

Cusco

Cusco je hlavné archeologické mesto Ameriky. Mesto je najpopulárnejšou turistickou destináciou Peru. Cusco bol najväčšie mesto ríše Inkov a jej hlavné mesto, predtým ako bolo podmanené španielskymi dobyvateľmi. Dnes tu nachádzame rôzne stopy architektúry – inkskej a španielskej koloniálnej – ktorá dáva mestu jedinečný charakter. Cusco je tiež východiskovým bodom pre cestu po mystickom Machu Picchu, posvätným mestom Inkov, ktorá nebolo nikdy objavené španielskymi dobyvateľmi a pre svet je známe až od roku 1911.

Huaraz – Callejon de Huaylas

Callejón de Huaylas ponúka zasnežené hory, krásne krajiny a početné modro-tyrkysové lagúny rajskú andskú atmosféru. Je to ideálne miesto pre extrémne športy a tiež je kolískou starovekej civilizácie v Peru – Chavin kultúry.

Iquitos – Amazonka

Iquitos je východiskovým bodom pre severnú amazonskú džungľu v Peru. V lesoch Amazónie môže dôjsť k priamemu kontaktu s pôvodnou prírodou. Z Iquitos môžete podnikať výlety do amazonskej džungle a začať expedície, ktoré zahŕňajú ubytovanie v chatách uprostred džungle. Kto je naozaj odvážny, sa môže dostať až do ťažko prístupných prírodných rezervácií a národných parkov, tam preniknúť do jedinečnej flóry a fauny a dostať sa do kontaktu s pôvodnými obyvateľmi Amazónie.

Nazca

Výnimočné miesto plné záhad v južnom Peru. Miesto je známe pre obrie kresby s úžasnou dokonalosťou, ktoré možno ľahko preskúmať pomocou miestnych poskytovaných vyhliadkových letov zo vzduchu. Líneas de Nazca sú dielom Nazca kultúry.

Paracas

Nachádza sa na pobreží a je vynikajúcim miestom pre milovníkov prírody a vtáctva. Jedným z mála miest na svete, ktoré kombinujú ohromnú morskú biodiverzitu s jednou z najsuchších púští na svete. Tu si môžete oddýchnuť na nedotknutej pláži.

Puno – Jazero Titicaca

Mesto Puno sa nachádza v južných Andách v Peru, na brehu jazera Titicaca, ktoré je najvyšším splavným jazerom na svete. Na ostrovoch Taquile a Amantani sa nachádzajú obce, ktoré zachovávajú svoje dávne zvyky z čias Aymarskej a Tiahuanackej kultúry. Stojí tu tiež mnoho koloniálnych kostolov.

Arequipa

Druhé najväčšie peruánske mesto sa nachádza v južných Andách krajiny a je známe ako „biele mesto“. Zvlášť vyniká impozantný komplex kláštorov, ktorý ponúka oázu pokoja v centre mesta. Arequipa je ideálnym miestom pre návštevu koloniálnych budov a zároveň objaviť krásnu prírodu v bezprostrednej blízkosti.

Chiclayo

Chiclayo na severnom pobreží bolo v koloniálnych časoch jednoduché mesto s Indiánmi a mesticmi. Mesto sa nachádza vo veľmi zaujímavej archeologickej oblasti s vykopávkami z dávnych dôb, napríklad ako pyramídy v Tucume. Tieto objavy viedli k otvoreniu miestneho múzea, v ktorom sa teraz nachádza zbierka nevyčísliteľnej hodnoty.

Next Post

Previous Post

© 2019 ORAWA – Cestovné blog