Najkrajšie Miesta Na Svete

Najlepšie tajné typy na výlety v USA

Spojené štáty americké – krajina neobmedzených možností – ponúka turistom mnoho zaujímavostí a krásnych miest: Pláže, národné parky, hory alebo veľkomestá. Táto krajina sa ukazuje cestujúcim z mnohých strán. Ale kto má obmedzený čas, nebude môcť objaviť všetko. Nižšie vám prinášame zopár najlepších destinácií v USA, ktoré sú ešte menej známe, ale vidieť by ste ich absolútne mali!

Národný park a rezervácia Denali, Aljaška

Tí, ktorí hľadajú nedotknutú divočinu a prírodu, sú v lete v Denali na správnom mieste. Pokrýva 2.500.000 ha divočiny, cez ktorú prechádza jediná cesta. Veľké a malé zvieratá sa túlajú neoplotenou krajinou, tak ako to robili už pred storočiami. Návštevníkov tu očakáva samota, kľud a príroda. Kto si spraví takýto kempovací výlet do tohto národného parku, sa určite vráti oddýchnutý zase späť domov.

Santa Barbara, Kalifornia

Niekoľko kilometrov dlhé úseky čarovných pláži a neopísateľne vynikajúce jedlo, to všetko nájdete v Santa Barbare. Okrem toho tu môžete uniknúť davom, ktoré prišli do L.A. alebo San Diega. A ak budete mať šťastie môžete sledovať bývalých olympionikov ako hrajú na pláži na plážový volejbal.

Sedona, Arizona

Severná Arizona je najmä známa pre Grand Canyon, ale len niekoľko hodín jazdy na juh od neho sa nachádzajú krásne scenérie Sedony, ktorá je prinajmenšom rovnako fantastická ako slávny kaňon. Je známa pre svoje krásne červené skalné útvary z pieskovca, ktoré obklopujú mesto. Dobrodruhovia a outdooroví nadšenci sem chodia na pešiu turistiku, cykloturistiku a horolezectvo. Zároveň nie je lepšie miesto v celej Arizone, kde by ste sa vyhli letným horúčavám.

Philadelphia

S New Yorkom na severe a Washingtonom na juhu, mnoho turistov prehliadne Philadelphiu uprostred. Mesto je domovom niektorých dôležitých stavieb – napríklad Independence Hall, kde bola podpísaná Deklarácia nezávislosti. Keď už tu raz budete, musíte nutne ochutnať steaky v Pat‘s King of Steaks a Geno‘s Steak a porovnať tieto 2 najlepšie reštaurácie v meste.

Ľadovcový národný park, Montana

Na hranici medzi Spojenými štátmi a Kanadou sa nachádza „Švajčiarsko Ameriky,“ región, ktorý je domovom niektorých z najkrajších hôr a jazier, ktoré ste kedy videli. Takmer 1130 km turistických chodníkov vedie cez park.

Pictured Rocks jazerný breh, Michigan

Vrstvené pieskovcové skaly na brehu Horného jazera sú naozaj úchvatný pohľad. Z vody môžu byť najlepšie obdivované v kajaku, ktoré vás zavedie cez oblúky a jaskyne, ktoré boli vymieľané vodou do kameňa.

San Diego

Zabudnite na L. A. a San Francisco a vydajte sa na cestu na juh. Počasie je tu takmer dokonalé a pláž vás priam pozýva na oddych. San Diego ale ponúka aj mnoho ďalších aktivít – napríklad zoo. Navyše sa v blízkosti nachádza pre ďalší výlet aj Disneyland.

San Antonio, Texas

San Antonio, s jeho silným mexickým vplyvom je ideálnym miestom pre strávenie vašej dovolenky. Zahŕňa to návštevu Alama pre krátku hodinu dejepisu alebo prechádzku popri na brehu rieky, s rôznymi barmi, reštauráciami a obchodmi.

St. Augustine, Florida

Toto mesto je najstarším existujúcim európskym osídlením v USA a ponúka krásnu architektúru, dobré počasie a zaujímavú kultúrnu scénu. Nádherné biele piesočné pláže a historické pamiatky, vrátane hradu Castillo de San Marcos sú v lete rajom pre nejedného turistu.

Next Post

Previous Post

© 2019 ORAWA – Cestovné blog