Najkrajšie Miesta Na Svete

Turistické atrakcie v Madride

Hlavné mesto Španielska je monumentálne mesto. Atrakcie v Madride sú obrovské a pôsobivé, život tu len tak pulzuje. 

Madrid je štvrtým najväčším mestom v Európskej únii. Žije tu viac ako tri milióna ľudí. Stredovek, Habsburgovci, moderná doba – všetko zanechalo svoje stopy na tomto meste. Široké ulice, veľké priestory, skvelé štruktúry a zaujímavé múzeá – takto sa dá charakterizovať hlavné mesto Španielska.  

A teraz trošku histórie. V 9. storočí sa v oblasti dnešného kráľovského paláca usadili Maurovia a staval vystavili svoje sídlo do pevnosti. V 11. storočí padlo mesto do kresťanských rúk Alfonza VI.

Po dlhú dobu Madrid ostal vidieckym mestečkom. To sa zmenilo až vtedy, keď sem Felipe II. presunul svoje sídlo vlády v roku 1561. V dôsledku toho bolo postavených niekoľko reprezentatívnych budov. Svoje stopy tu zanechali Habsburgovcov, a neskôr aj Bourbonovci. Mnohé z dnešných toľko obdivovaných atrakcií sa postavili práve počas tohto obdobia.

Madrid zostal po celý čas meniacej sa histórii Španielska – od Napoleona, prvej a druhej republiky, diktatúre Franca až do dnes – politickým a kultúrnym centrom krajiny. 

Jednou z najobľúbenejších atrakcií v Madride je Palacio Real – kráľovský palác, v centre mesta. Baroková stavba s približne 2000 miestnosťami a sálami v rôznych štýloch bola zložito navrhnutá. Táto veľkolepá budova je obklopená nádherným parkom.

Hneď vedľa kráľovského paláca sa nachádza katedrála Almudena. Nádherná budova podobná vo svojej architektúre kráľovskému palácu je tiež jednou z hlavných atrakcií v Madride.

Kláštor Convent de las Descalzas Reales v centre mesta je ešte dnes funkčný. Je to impozantná baroková budova a obsahuje fascinujúcu výstavu cirkevných umeleckých predmetov.

Teatro Real je šesťuholníková operná budova s krásnou fasádou. Ponúka sofistikovaný program plný svetovo preslávených umelcov.

Vlaková stanica Atocha je jedným z hlavných dopravných uzlov v Madride. Dokonca aj zvonku je tradičná secesná budova impozantná, no vo vnútri je pravdu ohromujúca. Rovnako ako v skleníku sa darí nespočetným tropickým rastlinám. 

Medzi najobľúbenejšie atrakcie v Madride patria početné zaujímavé múzea. Medzi nich určite patrí Museo del Padre s obrovskou zbierkou obrazov a Museo Nacional Centro kde sú vystavené mnohé diela súčasných umelcov.

Okrem toho dobre navštevovanou turistickou atrakciou v Madride je Museo Arqueologica Nacional, kde sa nachádzajú exponáty gréckej a rímskej histórie, ale aj stredoveku. V Museo de America sa zase dozvieme niečo o kultúrach Ameriky.

Námestie Puerta del Sol je srdcom mesta. Obklopené obchody, barmi a reštauráciami, je toto miesto ideálnym východiskovým bodom pre prehliadky mesta. Dominantou námestia je Oso y el Madrono, štyri metre vysoká socha medveďa.

Plaza Mayor je jedným z najnavštevovanejších miest v Madride. V strede tohto veľkého štvorcového námestia stojí jazdecká socha Filipa III.

Gran Via je hlavnou obchodnou tepnou Madridu. Do vzduchu tu vyčnievajú moderné budovy, čiastočne v americkom štýle 20. rokov. Paseo del Prado je bulvárom Madridu. Nádherná cesta poskytuje výhľad na mnoho pamiatok.

Pravdepodobne najkrajším parkom v Madride je Parque del Buen Retrio. V krásnom parku, medzi fontánami, sochami, kaviarňami a na krásne upravenom brehu jazierka sa túlajú športovci, zabávači, hudobníci a obchodníci.

Bernabeu Stadion je istou zastávkou pre akéhokoľvek futbalového fanúšika. Je domovom svetovo presláveného futbalového klubu Real Madrid.

Next Post

Previous Post

© 2019 ORAWA – Cestovné blog