Najkrajšie Miesta Na Svete

Turizmus v Mexiku

Napriek rastúcej kriminalite a medzinárodnej povesti o rozšírenom násilí kvôli obchodovaniu s narkotikami, ľudia navštevujú Mexiko viac ako kedykoľvek predtým.

Mexiko sa teší z boomu cestovného ruchu. Viac ako 5,6 milióna cudzincov sa vybralo na návštevu Mexika v priebehu prvého štvrťroka tohto roka, čo predstavuje nárast o viac ako pol milióna v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom. Väčšina turistov, ktorí sa rozhodli cestovať do Mexika, boli zo Spojených štátov. Nasledujú Číňania, Nemci a Japonci.

Štát Guerrero, známy hlavne pre mesto Acapulco, má najvyššiu mieru kriminality, najmä vrážd, v krajine. Štát Jalisco, v ktorom sa nachádza obľúbeného letovisko Puerto Vallarta, nie je na tom o nič lepšie v týchto štatistikách. Ale bez ohľadu na to, že Mexiko má zlú povesť čo sa týka bezpečnosti a obchodu z drogami, medzinárodné výletné lode kotvia v mexických prístavoch častejšie. Je ich toľko, ako nikdy predtým.

Mexický karibský ostrov Cozumel sa postupne stáva obľúbenou cestovnou destináciou, prichádzajú sem turisti z celého sveta. Cancún je najobľúbenejšou destináciou v Mexiku hlavne pre Američanov. Toto mesto sa nachádza v karibskej oblasti štátu. Rezervácie hotelov v Mexiku vzrástli o 5,5 percenta v poslednom roku.

Následne vám poskytneme prehľad najobľúbenejších atrakcií v Mexiku:

1. Cancún a Mayskej riviéra

Ležiac pozdĺž nádherného úseku pobrežia v Mexickom zálive, rezorty Cancún, Playa del Carmen a ostrov Cozumel sú kolektívne známe aj ako Mayská riviéra. Tento nádherný areál na špičke polostrova Yucatán láka ročne asi päť miliónov návštevníkov. Táto oblasť sa môže pochváliť aj celým radom zábavných aktivít, ako je plávanie s delfínmi a rajami, šnorchlovanie medzi útesmi s tropickými rybami, ako aj potápanie v najväčšom podmorskom múzeu na svete – veľkolepej zbierke sôch ponorených v hĺbkach až osem metrov. Nachádza sa tu samozrejme aj mnoho starovekých mayských zrúcanín. Niektoré sa nachádzajú dokonca kúsok od pláže, zatiaľ čo najväčšie a najpôsobivejšie – Chichén Itzá a Tulum – sú vzdialené pár hodín jazdy.

2. Puerto Vallarta

Ďalšou obľúbenou destináciou v Mexiku je Puerto Vallarta, ktorá sa nachádza na pobreží Tichého oceánu. Mesto sa môže pochváliť veľa obchodíkmi, kde možno nakupovať umenie a remeselné výrobky, alebo sa tu jednoducho môžete prechádzať pozdĺž príjemných plážových promenád s obrovským množstvom zelene a sôch.

3. Cabo San Lucas a Los Cabos Corridor

Na južnom cípe polostrova Baja sa nachádza krásne Los Cabos, ktoré je jednou z najlepších plážových destinácií Mexika. 30-kilometerový úsek nedotknutej pláže láka návštevníkov po celom svete na svoje čisté vody, potápanie, šnorchlovanie a rybárčenie. Početné strediská obstarávajú všetky chute a rozpočty, od luxusných kúpeľov až po rozľahlé golfové strediská.

4. Mexický Grand Canyon 

Chihuahua, jeden z najsevernejších štátov Mexika, ktorý zdieľa hranicu s Novým Mexikom v USA – je domovom jednej z najnavštevovanejších prírodných zaujímavostí krajiny, ohromujúceho Medeného Kaňona (Barranca del Cobre). Nachádzajúci sa v oblasti známej aj ako Sierra Madre Occidental, tento kaňon je v skutočnosti väčší a hlbší ako jeho známejší bratranec, Grand Canyon. Meno má zo medeno-zeleného zafarbenia svojich strmých stien. Tieto úžasné prírodné štruktúry boli vytvorené šiestimi riekami, ktoré sa zbiehajú do jednej veľkej rieky Rio Fuerte pred vyústením do Kalifornského zálivu.

Next Post

Previous Post

© 2019 ORAWA – Cestovné blog