Najkrajšie Miesta Na Svete

Turizmus v Nepále

Nepál je krajina Mount Everestu; to je miesto narodenia Budhu a tiež domovom pre takmer 25 miliónov ľudí, ktorí hovoria viac ako 92 jazykmi. Srdcom Nepálu je jeho hlavné mesto Káthmandu, kde žije pohromade množstvo rôznych kultúr. Každá časť Nepálu je exotická svojím vlastným spôsobom. Pre turistu, ktorý chce zažiť autentickú krajinu a nedotknuté miesta je to splnený sen, i keď v mnohých prípadoch aj veľmi drahý a bez pôžičky nedosiahnuteľný. Mohutné zasnežené vrcholky, bohatá príroda a kultúra, a veľmi zvláštni ľudia zostanú návštevníkom v pamäti nadlho.

Cestovný ruch je hlavným zdrojom príjmov krajiny a tiež odvetvie s najväčším potenciálom pre hospodársky rozvoj v Nepále. Každý turista, ktorý prichádza do Nepálu, vytvára pracovné miesta na rôznych úrovniach pre domácich obyvateľov.

Ako raj pre dobrodruhov Nepál ponúka nespočetné množstvo outdoorových aktivít, od paraglidingu priamo pred Himalájami až po pozorovanie Bengálskeho kráľovského tigra v džungle Chitwan. Len málo destinácií môže konkurovať Nepálu pokiaľ ide o horolezectvo, turistiku, jazdu na horskom bicykli, prírodné zážitky, kultúrne zájazdy, púte, rafting na divokej vode, canyoning, jazdu na kajaku, kanoistiku, vyhliadkové lety v Himalájach, safari, pozorovanie vtákov, rybárčenie, paragliding a bungee jumping – Nepál jednoducho ponúka toto všetko a ešte mnoho ďalších zážitkov.

Nepál je obľúbeným cieľom pre milovníkov trekingových výletov, pretože existuje nespočetné množstvo náročných, krátkych, jednoduchých alebo obťažných expedícií na najvyššie vrcholy sveta. Či už ľahká, stredná alebo extrémna túra – je tu pre každého niečo. Obrovské kontrasty možno nájsť nielen vo výške a klíme, ale aj v nemenej pôsobivej vegetácií a živočíšnych druhoch. V tieni a na úpätí ľadových vrcholkov Himalájí objavíte kuriózne a pôvabné dediny obývané rôznymi etnickými skupinami.

V Nepále sa nachádza osem z najvyšších vrcholov na zemi, vrátane Mount Everestu, a tak nie je prekvapením, že sa stal centrom pre najvýznamnejších horolezcov na svete. Nachádza sa tu aj množstvo burácajúcich riek, ktoré sú ideálnym miestom pre rafting. Rieky tečú cez rokliny a potom prechádzajú do plytších údolí, kde sa na brehu nachádzajú malé osady na brehu.

Národné parky Chitwan a Bardiya ponúkajú vzrušujúce safari pobyty. Medzi aktivity patria výlety hlboko do džungle na chrbte slona, pozorovanie divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí, kanoe výlety pozdĺž riek, prechádzky v prírode alebo pozorovanie vtákov.

Najslávnejšie miesto na bungee jumping sa nachádza 160 metrov nad zúriacou riekou Bhote Koshi. Nachádza sa v blízkosti hranice s Čínou a cesta s autobusom z Kathmandu trvá asi 3 hodiny. Môžete sa ubytovať v blízkych penziónoch alebo stanovať.

Pre návštevníkov Nepálu, ktorí nechcú ísť na ťažkú túru ale chcú vidieť krásy tejto krajiny sú v ponuke horské lety okolo Mount Everestu a ďalších vrcholov. Je to nezabudnuteľný zážitok a pohľad z blízka na najvyššie hory sveta. Za jasného dňa ponúkajú tiež mestečká na kopcoch Dhulikel, Nagarkot a Daman krásny výhľad na Mount Everest a celé pohorie Himaláje. Určite si prídete na svoje aj pri návšteve jazera Phewa jazera. Je tu mnoho príležitostí pre relaxáciu, ako je napríklad rybárčenie, kúpanie, výlet loďou a kanoistika, a to všetko s nádhernou panorámou v pozadí, ktorú dotvára aj jedna z najznámejších hôr Nepálu – Macchapucchare.

Možno získať ďalšie informácie www.FixDengi.com.

Next Post

Previous Post

© 2018 ORAWA – Cestovné blog