Najkrajšie Miesta Na Svete

Vývoj turizmu vo Švajčiarsku

Drahé, drahé, drahé: Toto je zvyčajne jediný prívlastok, ktorí si turisti spájajú so Švajčiarskom. Ale to sa mýlia. Dáme vám zopár tipov, ako sa môžete za pár frankov vydať na švajčiarsku dovolenku bez toho aby ste si brali pôžičku (prestamos online inmediatos) alebo si na to museli našetriť veľa peňazí.

Švajčiarsko je považované za drahé, ale momentálne sem existujú veľmi lacné cestovné ponuky. Kto je flexibilný a skontroluje správne online portály, môže ušetriť veľa peňazí. Existujú ponuky vo štvorhviezdičkových hoteloch s polpenziou už od 50 frankov za hlavu a noc.

Espreso za CHF 4,50, pizza na 20: Nepríjemné zážitky, ktoré už zažili skoro všetci čo niekedy už vstúpili na švajčiarsku pôdu. A tak bol človek rád, že zase bol – či už na severe, na východe, juhu alebo na západe – opäť späť v eurozóne.

Ale táto predstava potenciálnych turistov Švajčiarska nezodpovedá skutočným faktom. Vzhľadom k tomu, že nielen hotelieri ale aj všetci, ktorí pracujú s cestovnom ruchu chcú získať späť Euro-turistov, sa na trhu nachádza množstvo lacných ponúk, treba ich však hľadať a v správny čas cestovať.

Časy, ako v roku 2008, keď bolo euro v hodnote 1,56 frankov už ale určite nebudú. Ale výhodné ponuky nájdete aj v tento rok, a to na zľavových portáloch švajčiarskych stránok. Kto hľadá, ten aj nájde. A môžete nájsť aj tie správne výlety, prispôsobené samozrejme aktuálnemu ročnému obdobiu.

Rovnakú kvalitu za takéto nízke ceny nedostanete ani v 4 alebo 5 hviezdičkových hoteloch v Taliansku. Aj Švajčiarske spolkové dráhy (SBB) sa prispôsobujú tomuto trendu. Môžete si kúpiť napríklad lístok prestamos sin nomina, ktorý počas jedného dňa platí na všetky vlakové linky. Prvá osoba zaplatí 124 frankov, a jej sprievod už len 37.

All-inclusive balíčky nevymysleli Turci ani Španieli, ale Švajčiari! Už plagát z roku 1934 inzeruje „7 dní Slnka, snehu a športu za CHF 50.“ Vtedy sa zúčastnilo na tejto akcií 500 objektov Švajčiarskej hotelovej asociácie.

O dobré tri štvrtiny storočia neskôr, je táto filozofia v prospech klientov opäť v móde. All-inclusive alebo zvýhodnené viacdňové balíky sa ponúkajú napríklad pre rodinnú dovolenku, kde je ubytovanie a polpenzia pre deti zadarmo.

Ceny hotelov sú flexibilné, tak ako pri letenkách leteckých spoločností. Čím viac izieb je stále k dispozícii, tým nižšia je ich cena. A naozaj, môžete tu dostať za flexibilitu veľkú cenovú zľavu v kombinácií so stále vysokou kvalitou.

Kategórie ako pred-sezóna, vedľajšia sezóna alebo hlavná sezóna už vôbec nie sú dôležitým faktorom pri výbere dovolenky. Cena je určená podľa dopytu v jednotlivom období, či už je to zima alebo leto.

Napríklad v jednom renomovanom švajčiarskom hoteli v Zürichu sa tak môže stať, že tá istá izba má až 12 rôznych cien počas roka. Najnižšia cena za jednolôžkovú izbu s raňajkami je CHF 165. Nie je to práve lacné, ale v porovnaní s inými metropolitami Európy je to ozaj výhodná cena. Švajčiarsko tak dúfa, že zmenou imidžu priláka aj európskych turistov, pre ktorých je pobyt v tejto krajine zvyčajne veľmi drahý práve kvôli silnému franku. Pri turistoch z Ázie alebo Ruska sa to už hotelierom podarilo – tí sa tu cítia veľmi vítane.

Next Post

Previous Post

© 2019 ORAWA – Cestovné blog