Najkrajšie Miesta Na Svete

Za krásami Argentíny

Viacerí z nás si pri zmienke o nej predstavia hlavne futbalové úspechy argentínskeho národného mužstva, ale táto krajina ponúka omnoho viac. Nájdete tu krásnu prírodu, ale aj vychýrený nočný život vo veľkomestách, akým je napríklad aj Buenos Aires.

Buenos Aires je nazývané mnohými cestujúcimi aj ako „Paríž juhu“. Turistov láka predovšetkým prežitie nezabudnuteľnej noci tanga a prespanie na ranči v provincii Buenos Aires. Taktiež treba ochutnať tradičné mäsové jedlo Asado, ktoré vám iste zachutí.

Ale aj miesta, kde žili alebo sú pochované slávne argentínske osobnosti, priťahujú mnoho návštevníkov. Medzi nich určite patria Carlos Gardel, Eva Perón alebo Jorge Luis Borges. Známym okresom v Buenos Aires je San Telmo. Zachoval si svoje staromódne kúzlo minulých storočí. Nachádzajú sa tu domy z koloniálnej éry a ulice s dlažobnými kockami. Známy je trh so starožitnosťami (Feria de Antiguedades) na historickom námestí Plaza Dorrego. Každodenne vidieť tanečníkov tanga v uliciach alebo rôznych iných interpretov. Medzi slávne stavby sa radí Museo penitenciárie, ktoré už viac ako 150 slúži ako väzenie, no pôvodne bolo postavené jezuitmi. Kostol San Telmo Pedram je 300 ročná stará budova so starožitnými obrazmi na oknách a na stenách.

Ďalšou obľúbenou mestskou časťou je Recoleta, ktorá je známa pre svoje galérie a krásny cintorín. Mnoho palácov a víl tu bol postavených vo francúzskom štýle. Centrum okresu pozostáva z veľkého námestia v prednej časti cintorína a susednej baziliky Nuestra Señora del Pilar. V 17. storočí bolo toto miesto používané za úkryt banditov. Barokový oltár, ktorý pochádza z Peru a je zdobený striebrom z provincie Jujuy a spredu španielskymi ornamentami.

Jeden z najlepších a najdrahších hotelov v Južnej Amerike sa nachádza práve v Recolete: 5-hviezdičkový hotel Alvear z roku 1932. Neďaleko sa týči veľa majestátnych príbytkov, ktoré boli postavené najvplyvnejšími rodinami mesta. V niektorých z nich sa teraz nachádzajú veľvyslanectvá. Café La Biela je jedným z najznámejších kaviarní mesta; je miestom pre spisovateľov, politikov a ďalšie významné osobností. Prístavná štvrť Puerto Madero sa nachádza na brehu rieky Rio de la Plata.

Vodopády Iguazu v severovýchodnej Argentíne sú najznámejšie vodopády v tejto oblasti. Nachádza sa tu dobrá infraštruktúra pre cestujúcich a miestne agentúry ponúkajú širokú škálu turistických aktivít. Vodopády patria do Národného parku Iguazu, ktorý chráni miestny subtropický dažďový prales a jeho ekosystém. Najpôsobivejšou časťou tohto prírodného útvaru sú Diablove ústa, ktorý sa nachádzajú na hranici Argentíny a Brazílie.

Národný park Glacier je miestom kde argentínske kontinentálne ľadovce padajú do jazera Lago Argentino. Je to krásny pohľad, keď sa ľadové kryhy odlomia a čľupnú do vody.

Ushuaia je najjužnejším mestom na svete, ktoré sa nachádza v Ohňovej zemi, Tierra del Fuego, a je hlavnou turistickou destináciou v južnej Patagónii. Táto oblasť ponúka všetky možné prírodné krásy a vyľudnené oblasti plné fauny a nedotknutej prírody.

V strede Argentíny sa nachádza najvyšší vrch amerického kontinentu – Aconcagua. Je to pozoruhodná mohutná hora s mnohými lyžiarskymi strediskami. Ponúka aj pestré možnosti na turistiku a horolezectvo. Napríklad Cerro Catedral je jedným z najvýznamnejších lyžiarskych stredísk v Južnej Amerike. V blízkosti zasnežených hôr sa nachádzajú dažďové lesy mierneho pásma a veľa ľadovcových jazier.

Previous Post

© 2019 ORAWA – Cestovné blog